Наурыз баршаңызды қонаққа шақырады!

Наурыз-көктем мерекесі. Наурыз-жыл басы. Бұл күн, 22 Наурыз, көктемгі күн мен түннің теңесуі — Шығыс халықтарының мерекесі, халықтардың ынтымақтастығы күні. Шығыс елдері үшін Наурыз-бұл бірлік, бейбітшілік, еңбек, көктем, жақсылық, бақыт мерекесі. Бұл күні ізгіліктің, құттықтаудың, кешірімнің — кешірімнің, жомарттықтың тілектері сияқты адамгершілік қасиеттер ерекше болып табылады. Мерекенің барлық жағдайы әр адамды жоғары санаға, әдептілікке, адамгершілікке, бауырластық сүйіспеншілікке, таңдануға, мейірімділік пен мейірімділікке шақырады. Сондықтан әрбір халық Наурызды асыға күтеді.

Наурыз мейрамын дайындау мен өткізуге №5а мектеп — гимназиясының барлық ұжымы мен оқушылары қатысты.

Қазақ халқының салт-дәстүріне сүйене отырып, мерекеде ата-аналар мен балалардың орындауында әндер мен домбыра әуендері шырқалып, билер де болды. Жарыс асық ойыны мен арқан тартуда өткізілді. Барлық ережелерді сақтай отырып, «Тұсау кесу» рәсімі өткізілді.

Сондай-ақ, Қыдыр ата  бата берді . Балалар мерекеге өте риза болды.

Наурыз зовет всех в гости!

Наурыз-праздник весны. Наурыз-начало года. Этот день, 22 марта, день весеннего равноденствия — праздник всех народов Востока, день солидарности народов. Наурыз для стран Востока – это праздник единства, мира, труда, весны, добра, счастья. В этот день приорететными являются такие нравственные качества, как пожелания добра, поздравления, помилования — прощения, щедрость. Вся обстановка праздника призывает каждого человека к высокой сознательности, тактичности, нравственности, братской любви, восхищению, доброте и милосердию. И поэтому каждый народ с нетерпением ждет Наурыз.

В подготовке и проведении мероприятия Наурыз Мейрамы приняли участие весь коллектив и ученики школы- гимназии №5А.

Следуя традициям казахского народа, на празднике звучали песни и мелодии домбры в исполнении родителей и детей, были и танцы. Проводились соревнования в игре в асыки и перетягивании каната. Был проведен обряд «Обрезание пут» с соблюдением всех правил. Так же звучало благословение (бата) от Кадыр Аты. Ребята остались довольны праздником.

• html slider