«Балалар және заң» / «Дети и закон»

Күрделі өмірлік жағдайлар, дұрыс емес отбасылық тәрбие, басқалардың білім және мәдени деңгейінің төмендігі немесе туыстарының назарынан тыс қалу – мұның бәрі қалыптаспаған адамды қиын тәжірибелерден арылуға көмектесетін құралдарды іздеуге итермелейді. Бұл жағдайда кез-келген әлеуметтік мәселені шешу үшін алдын-алудың әртүрлі субъектілері қатысуы керек: мектеп, отбасы, балалар шығармашылығы орталықтары, бос уақыт секциялары және әрине, кітапханалар.

Кітапханалар әрдайым алдын-алу мәселелеріне көп көңіл бөлді. Бұл өте ауыр жұмыс. Мұнда бірнеше мысалдар келтірілген:

1. Жастар ортасында «Экстремизм. Формалары мен көріністері» Іс-шараның мақсаты-жастар арасында осы жағымсыз құбылыстардың алдын алу бойынша терроризм, вандализм және саяси экстремизмнің таралуына қарсы іс-қимылға балалардың қатысуының ықтимал нысандарын анықтау. Осындай кездесулер кезінде біз жасөспірімдермен тақырып бойынша қызықты пікірталас өткіздік.
  2. Мектеп жасына дейінгі балалар мен бастауыш сынып оқушыларына арналған «Өмірді сақтайтын ережелер» қауіпсіздік сабағы. Оқушылармен жұмыс жүйелі түрде жүргізіледі. Негізгі мақсат-балалармен қоғамдық орындардағы қауіпсіздік ережелерін түсіндіру.өз уайымдарымызды, қорқыныштарымызды қалай жеңуге болатындығы туралы сөйлесеміз, стресс, өзіне сенімді болу.
  3. Ақпаратты, сондай-ақ осы іс-шараларды өткізу үшін үлестірме материалды қамтиды.

Біз еліміздің заңдарын сақтауымыз керек. Патриот болу керек. Сонда біздің еліміз одан да күшті болады, өйткені оның болашағы — бүгінгі жастар. Ал бұл-республикамыздың күш-қуатын әлемнің барлық елдерімен мойындаудың кепілі.

«ДЕТИ И ЗАКОН»

Сложные жизненные обстоятельства, неправильное семейное воспитание, низкий образовательный и культурный уровень окружающих, или просто невнимание со стороны родных, – всё это побуждает несформированную личность искать средства, помогающие уходить от тягостных переживаний. В данной ситуации, для решения любой социальной проблемы, должны быть задействованы самые разные субъекты профилактики: школа, семья, центры детского творчества, досуговые секции и, конечно, библиотеки.

Библиотеки всегда уделяли большое внимание вопросам профилактики. Это серьезный кропотливый труд. Вот некоторые примеры:

1. Час профилактики «Экстремизм в молодежной среде. Формы и проявления». Цель мероприятия — определение возможных форм участия ребят в противодействии распространения терроризма, вандализма и политического экстремизма, по профилактике этих негативных явлений в молодёжной среде. Во время таких встреч у нас сложилась интересная дискуссия с подростками по теме.
  2. Урок безопасности «Правила, которые спасут жизнь» для дошкольников и младших школьников. Со школьниками работа ведется систематически. Основная цель проговорить с ребятами правила безопасности в общественных местах. Мы говорим с подростками о том, как справиться со своими тревогами, страхами, стрессами, стать более уверенными в себе.
  3. Предоставляем информацию для проведения данных мероприятий, а также раздаточный материал.

Мы должны соблюдать законы нашей страны. Надо быть патриотами. И тогда наша страна будет еще крепче, потому что будущее ее — сегодняшняя молодежь. А это – залог признания могущества нашей республики всеми странами мира.